Emoce – Smutek / špatná nálada / strach / obavy

Rozehrávání etud: Smutek / špatná nálada / strach / obavy

Malé zklamání, otrava – autodopravce a tričko

Dítě ví, že dnes má přijet autodopravce, který přiveze nové tričko, které máma objednala přes internet. Zazvoní zvonek a dítě běží otevřít. Místo dopravce tam stojí kamarád, který jde na návštěvu.

Velmi špatná nálada/rozčarování – dovolená u moře

Dítě mělo s rodiči k moři. Maminka však měla autohavárii a leží v nemocnici se zlomenou nohou. Dítě se k moři velmi těšilo a první co řeklo bylo: Zatraceně, tak to nepojedeme k moři. Tatínek se velmi rozčílil a vyčetl dítěti, že je hrozný sobec. Že má být smutné z toho, že je maminka v nemocnici a ne z toho, že nepojede k moři. Dítě je smutné z toho, že zklamalo tatínka svými pocity.

Očekávaný strach – bojovka

Jste na bojovce, jdete po louce po svíčkách. Tušíte, že na vás někdo bafne. Víte, že to bude někdo z vedoucích, ale stejně máte strach. Taky, že bafne…
Zadání: Půlka dětí jde poslepu, druhá půlka bafá

Nepříjemný pocit – tábor, ztráta peněz

Jeli jste na tábor, kde jsou samé neznámé děti. Spřátelili jste s jedním dítětem, stali se z vás nejlepší kamarádi. Po týdnu se tomu dítěti ztratily peníze. Obvinilo vás před celým táborem, protože o skrýši jste věděli jen vy. Vedoucí chce jít prohledat vaše věci. Vy víte, že jste nic nevzali, ale máte strach – kdo mi bude věřit? A co když to na mě někdo narafičil?
Zadání: Hromadná obhajoba, já to nebyl, nebo není nutné mluvit, každý podle sebe.